29
cze
2018
Sophos Endpoint Protection AVLab BEST+++ AWARD

Z przyjemnością informujemy, że Sophos Endpoint Protection uzyskał wzorowe wyniki i najwyższe wyróżnienie BEST+++ w teście ochrony przed zagrożeniami blokującymi dostęp do danych dla okupu (ransomware), szkodliwymi koparkami kryptowaluty (cryptominers) i zagrożeniami bashware!

          

Niezależna polska organizacja specjalizująca się w testowaniu produktów antywirusowych i przeglądzie rozwiązań bezpieczeństwa IT opublikowała niedawno wyniki najnowszej serii testów produktów zabezpieczających, które odbyły się w maju 2018r. Badanie polegało na odtworzeniu prawdziwego zachowania użytkownika i złośliwego oprogramowania na domyślnie ustawionych politykach bezpieczeństwa, dzięki czemu jest bardziej wiarygodny. Dzięki szczegółowej analizie przed testami każde malware, które zostało zakwalifikowane do testów jest w stanie poważnie zainfekować system operacyjny niezależnie, z której części świata ono pochodzi. Wyniki zostały opublikowane i zestawione w formie trzech poziomów wykrywania zagrożenia, w których rozwiązanie Sophos Endpoint Protection zablokował wszystkie zagrożenia:

  • Wczesny Poziom (Early Level): Wirus został zablokowany w przeglądarce lub po pobraniu w systemie i zapisaniu w lokalizacji c:\download lub przy próbie kopiowania z c:\download do c:\destination.
  • Średni Poziom (Middle Level): Wirus został przeniesiony do kwarantanny po skopiowaniu do c:\destination lub podczas próby uruchomienia.
  • Niski Poziom (Low Level): Wirus został zablokowany po uruchomieniu i nie zainfekował systemu.

 Dostęp do opublikowanych wyników tutaj.

Autor

Magdalena Żmuda
Your Sophos Account Manager